درباره ما

کلینیک طب سنتی؛ درمان اختصاصی با شناخت ویژگی‌های هر بیمار

مصرف داروهای شیمیایی و انجام اعمال تهاجمی برای درمان انواع بیماری‌ها، عوارض متعددی را به دنبال دارد. از دیرباز، طب سنتی و درمان با گیاهان دارویی، چه در شرق و چه در غرب، بسیار مورد توجه بوده است. امروزه نیز با توجه به پیشرفت‌های علمی که در این زمینه صورت گرفته است و آگاهی هر چه بیشتر مردم نسبت به تأثیر درمان‌های سنتی، این شاخه از پزشکی بسیار کاربرد پیدا کرده است. کلینیک طب سنتی با داشتن تجربه‌ای چندین ساله در طب سنتی ایرانی و دستیابی به نتایج موفقیت‌آمیز در درمان انواع بیماری‌های مغز و اعصاب، اعصاب و روان و زنان و نازایی، خدمات خود را به مراجعین محترم ارائه می‌دهد.دانشمندان بزرگ طب سنتی

جورجیس، یکی از اعضای خاندان بختیشوع، به عنوان اولین پزشک شناخته میشود. همچنین ماسویه یکی از پزشکان جندی شاپور در قرن هشتم میلادی بود که به عنوان پزشک خصوصی هارون الرشید برگزیده شد. دغل العین کهن ترین کتاب درسی چشم پزشکی است که در اواخر قرن هشتم میلادی توسط یوحنا بن ماسویه نوشته شد. در قرن نهم میلادی جنبش بزرگی در تالیف و ترجمه کتابهای پزشکی، چشم پزشکی، گیاه شناسی و جانورشناسی شکل گرفت. این جنبش به ترجمه بسیاری از کتابهای یونانی، سوری، پهلوی و هندی به زبان عربی که زبان رسمی آن دوران بود منجر شد. در همین قرن حنین بن اسحاق با ۹۹ اثر ترجمه شده به زبان عربی، به عنوان مشهورترین مترجم شناخته میشد. در این میان ترجمه دایرةالمعارف د ماتریا مدیکا اثر دیوسکوریدس شهرت فراوانی دارد. این ترجمه تحت عنوان کتاب هیولی الطب فی الحشائش و السموم، که در رابطه با علوم چشم پزشکی، گیاه شناسی و جانورشناسی است به مرجع ارزندهای در شیمی و چشم پزشکی تبدیل شد. علم پزشکی در قرون ۱۱-۱۰ میلادی با آثار محمد بن زکریای رازی و ابن سینا به اوج شکوفایی خود رسید. خدمات این دو دانشمند موجب شد تا طب سنتی ایرانی در سرتاسر دنیا شناخته شود و تاثیرات فراوانی بر علم پزشکی در جهان بگذارند.

خدمات ما

به همراه آموزش


ماساژ درمانی

Massage therapy


زالو درمانی

Leech therapy


حجامت درمانی

Cupping therapy


فصد درمانی

Fasd therapy

طب سنتی پس از ظهور اسلام

ظهور اسلام به قدرت طب سنتی افزود. احادیث فراوانی در مزیت حجامت و انواع آن، رعایت بهداشت و دیگر نکات پزشکی آورده شد. همچنین دانشمندان مسلمان بزرگی از جمله محمد بن زکریای رازی و ابن سینا ظهور کردند. در همین زمان در اروپا که تحت فرمان کلیسا اداره میشد درمان بیماری، تنها منحصر به دعا درمانی بود. پس از انقلاب رنسانس بود که کتاب هایی مانند المنصوری رازی و قانون ابن سینا روانه اروپا شدند. این کتاب ها تا مدت ها به عنوان مرجع آموزش طب در دانشگاه های اروپا استفاده شدند.

به کمک نیاز داری؟ با ما در تماس باشید!
شروع گفتگو
سلام! برای چت در WhatsApp روی یکی از اعضای زیر کلیک کنید